Begrotingen Gemeenten 2021 in Nederland

Onderzoek: Gegevens Gemeentebegrotingen in Nederland

Op basis van de data verstrekt door de Nederlandse gemeenten heeft zelfboekhouden.com een onderzoek opgesteld en hieronder staat een overzicht van alle data van Nederland.

We hebben deze data uitgesplitst per gemeente in Nederland en per stad/dorp waar dat relevant is.

Ook hebben we de data omgerekend per inwoner om de overeenkomsten en verschillen tussen gemeenten in kaart te brengen.

Opvallend in Nederland

  1. De totale begroting van alle Nederlandse gemeenten tezamen in 2021 stijgt met 4,5% in vergelijking met 2020.
  2. De grootste procentuele stijgers komen voornamelijk uit de provincie Gelderland.
  3. De begroting van Amsterdam is in 2021 met ruim 24,5 miljoen gedaald.

Verdeling begroting in Nederland per opbrengstsoort

In onderstaande graphic is te zien hoe de verdeling is per gemeentelijke heffing in Nederland. De data is vermeldt in 1000 euro.

De graphic is te selecteren voor 2021 en 2020.

Plaats deze kaart op je eigen website. Gebruik hiervoor deze code:

<iframe class="localfocusvisual" frameborder="0" style="width:100%;height:550px;overflow:hidden" src="https://localfocuswidgets.net/602a4653ce1e4"></iframe>

Begroting (in euro’s) in Nederland per gemeente

Hieronder is te zien hoeveel de begroting is in elke gemeente. Kies in het zoekveld jou gemeente.

De data is vermeldt in 1000 euro.

Plaats deze tabel op je eigen website. Gebruik hiervoor deze code:

<iframe class="localfocusvisual" frameborder="0" style="width:100%;height:550px;overflow:hidden" src="https://localfocuswidgets.net/6029a99907c16"></iframe>

Begroting per inwoner

Hieronder de begroting per gemeente omgerekend per inwoner over 2020 en 2021. Kies in het zoekveld jou gemeente.

De data is vermeldt per inwoner om de verschillen duidelijk in kaart te brengen.

Plaats deze tabel op je eigen website. Gebruik hiervoor deze code:

<iframe class="localfocusvisual" frameborder="0" style="width:100%;height:550px;overflow:hidden" src="https://localfocuswidgets.net/6029a261da8ba"></iframe>

Top 10 grootste begrotingen in Nederland

Hieronder staan de 10 gemeenten die de grootste begroting hebben. De data is vermeldt in 1000 euro.

GemeenteProvincie20212020Verschil
AmsterdamNoord-Holland1.014.6031.039.255-24.652
RotterdamZuid-Holland675.797636.90138.896
‘s-GravenhageZuid-Holland378.838344.94433.894
UtrechtUtrecht288.177261.87126.306
GroningenGroningen189.887176.85213.035
EindhovenNoord-Brabant157.729151.7226.007
HaarlemmermeerNoord-Holland146.641140.5746.067
NijmegenGelderland139.837136.3623.475
AlmereFlevoland126.427120.7585.669
HaarlemNoord-Holland125.710122.1613.549

Verschillen tussen begrotingen 2021 en 2020 in Nederland per gemeente

Hieronder staan van alle gemeenten de verschillen tussen de begroting 2021 en 2020 in bedragen en procenten.

Plaats deze tabel op je eigen website. Gebruik hiervoor deze code:

<iframe class="localfocusvisual" frameborder="0" style="width:100%;height:550px;overflow:hidden" src="https://localfocuswidgets.net/602a3a3bb1490"></iframe>

Top 10 dalers in Nederland per gemeente

Hieronder staan de 10 gemeenten in Nederland die de grootste daling hebben in de begroting 2021 in vergelijking met 2020.

De data is in 1000 euro vermeldt.

GemeenteProvincieBegroting 2021 vs 2020 (in euro’s)
AmsterdamNoord-Holland-24.652
Etten-LeurNoord-Brabant-958
NissewaardZuid-Holland-624
Loon op ZandNoord-Brabant-503
Oost GelreGelderland-309
KoggenlandNoord-Holland-273
Midden-DrentheDrenthe-237
Stein (L.)Limburg-203
DrimmelenNoord-Brabant-182
De WoldenDrenthe-146

Top 10 stijgers in Nederland per gemeente

Hieronder staan de 10 gemeentes in Nederland die de grootste stijging hebben in de begroting in 2021 in vergelijking met 2020.

De data is in 1000 euro vermeldt.

GemeenteProvincieBegroting 2021 vs 2020 (in euro’s)
RotterdamZuid-Holland38.896
‘s-GravenhageZuid-Holland33.894
UtrechtUtrecht26.306
GroningenGroningen13.035
BredaNoord-Brabant8.579
AmersfoortUtrecht6.818
‘s-HertogenboschNoord-Brabant6.282
HaarlemmermeerNoord-Holland6.067
EindhovenNoord-Brabant6.007
ZoetermeerZuid-Holland5.900

Overzicht van alle gemeentebegrotingen in Nederland per provincie

Bekijk hieronder de gegevens van alle provincies apart.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *